top of page

Rólunk

Három 14 éves diák feltalál egy új hangszert? Mi, Szederkényi Dóra, Kürtösi Laura és Szederkényi Mátyás a Budapesti Német Iskola nyolcadik osztályába jártunk, amikor elkezdtünk foglalkozni a projekttel. Itt mindig volt lehetőségünk különböző területeket kipróbálni. Hetedik osztályban iskolánk fizika-robotika szakkörén megtanultuk a technológia és programozás alapjait, és azóta is tudtuk, hogy ezzel akarunk valamit kezdeni, innen jött az ötlet, hogy valami újat fejleszthessünk.

1000004956.jpg

De csak később, amikor lehetőségünk nyílt részt venni a Jugend Forschtban, lett konkrétabb a célunk. Mivel a zene és a technológia megszállottjai voltunk, nagyon szerettük volna kombinálni ezt a két tárgyat. Célunk egyre egyértelműbbé vált, és rengeteg sikertelen próbálkozás után létrejött a Distanzuino, a távolságmérés elvén működő hangszer. Mindannyian ugyanabba az osztályba jártunk, és régóta ismertük egymást, ami nagyban megkönnyítette a közös munkát. Gyorsan kiderült, hogy az ötletünk nemcsak jó volt, hanem közösen sikeresen meg is tudtuk valósítani.

A célunk nem csak az volt, hogy valami újat találjunk fel, hanem valami olyat alkotni, ami a zene mellett a manapság egyre fontosabbá váló technika alapjaira is megtanítja a fiatalokat, hogy a tanulás egyben szórakoztató is legyen. Véleményünk szerint ez a tudás nélkülözhetetlen, és pontosan ezt lehet elérni a Distanzuino-val.

Ezzel a projekttel részt vettünk a Jugend Forscht-Schüler Experimentieren versenyen, ahol első helyezést értünk el a düsseldorfi regionális versenyen és második helyezést az észak-rajna-vesztfáliai állami döntőn és részt vettünk az OTIO-n (Országos Tudományos és Innovációs Olimpia), ahol projektünkkel különdíjat nyertünk. Most az a célunk, hogy a hangszer minél több fiatalhoz eljuthasson, akik a Distanzuino segítségével jobban megismerkedhetnek a különböző technológiai lehetőségekkel és eszközökkel.

Köszönjük Dr. Hömöstrei Mihály rengeteg támogatását projektünk során!

bottom of page